Zasoby ludzkie
W BIZNESIE

Strony dla biznesu

Trawniki a dobre narzędzia do ich pielęgnacji.

Ogrody i trawniki wymagają dobrych narzędzi ogrodowych. Szpadel to najczęściej stosowane narzędzie do pielęgnacji ogrodu. Można nim przekopać trawniki, bądź grunt i rośliny na nawozy. Najczęściej spotykane szpadle mają drewniane trzonki, rzadziej stosuje się w tym celu duraluminium, choć jest ono lepsze na trzonek od drewna.

Widły amerykańskie zwane również szerokozębnymi, bądź płaskozębnymi. Służą one do przekopywania ziemi i kompostu. Stosowane są do wykopywania warzyw natomiast nie nadają się tak jak szpadel do zwalczania perzu.

Grabiami natomiast można wyrównać glebę po przekopaniu i przed zasianiem nasion. Użytkuje się je też do mieszania gleby z nawozami czy wygrabiania zanieczyszczeń. Grabiami można uskuteczniać tak zwane hakowanie czyli nakrywanie posadzonych ziaren podłożem.

Miotłograbie czyli grabie sprężynowe można używać do zgrabienia liści i ściółki z trawnika. Rozstaw prętów może być regulowany.

Do prac ogrodowych przydatne również są motyki i grace, szczególnie do pielenia i niszczenia chwastów oraz rozbijania brył ziemi.

Konewka to narzędzie ogrodnicze przydatne szczególnie, gdy w terenie naszego zamieszkania występują małe opady. Dobra polewaczka powinna być zrobiona z blachy ocynkowanej.