Zasoby ludzkie
W BIZNESIE

Strony dla biznesu

Styl ogrodu i zakładane w nich rodzaje trawników

W ogrodach w stylu francuskim trawniki bardzo często stanowią ich znaczną część. Jednak muszą być one wypielęgnowane i zazwyczaj mają odpowiednie kształty. Taki trawnik wymaga zazwyczaj bardzo wielu zabiegów pielęgnacyjnych, co sprawia, że często niezbędne jest zatrudnienie profesjonalnych firm, które będą się zajmować wykonywaniem tego typu prac, jak na przykład odpowiednio wykonane ich strzyżenie.

Zazwyczaj bowiem spotykane w tworzonych w takim stylu ogrodach trawniki to bardzo duże, jednak bardzo starannie wypielęgnowane powierzchnie, na których tworzy się kompozycje z drzew i krzewów lub żywopłotów. Dzisiaj bez problemu można do wykonania ogrodu w takim właśnie stylu wybrać także jak najbardziej odpowiednie gatunki traw, co sprawia, że ich pielęgnacja także jest o wiele łatwiejsza.

Zazwyczaj taki ogród zajmuje bardzo dużą powierzchnię, dlatego tworzone w nich trawniki także są bardzo często dość rozległe. Dlatego też nie dziwi fakt, że ich wykonanie zajmuje dość wiele czasu, ponieważ nawet uporządkowanie trawników i zadbanie o rosnącą na nich trawę zajmuje dość wiele czasu. Obecnie spotkać je można najczęściej przy pałacach, gdyż tam zazwyczaj były one zakładane.